💎İhale Sistemi

Sistem Hakkında

İhale sistemi ile eşyalarınızı diğer oyunculara sanal bir şekilde satışa çıkarabilirsiniz. Her rütbenin ve üyeliğin kendine özel maksimum eşya satış hakkı bulunmaktadır.

İhale menüsünü /ihale komutuyla açabilir, kategorilere göre satıştaki eşyaları görüntüleyebilirsiniz.


İhalede Eşya Satmak

İhalede eşya satmak için öncelikle; satacağın eşyayı elinde tutman gerekiyor. Daha sonrasında sohbeti açıp /ihale sell <fiyat> komutunu girmen gerekli.

Eşyanı satışa çıkardıktan sonra işlem, sohbette diğer oyunculara hangi eşyayı hangi fiyata satışa çıkardığın şeklinde duyurulur.


Eşyamı Nasıl Geri Alırım?

Eşyanı geri almak için /ihale items komutunu girmen lazım. Açılan menüde görünen eşyalar sana ait eşyalardır. Satışını iptal edip, geri almak istediğin eşyalara sol tıklayıp ardından işlemi onaylayıp geri alabilirsin.


Süresi Dolan Eşyalar

İhaledeki eşyalar 72 saat boyunca satış için listelenir. Bu süre dolduğunda eşya; satış listesinden kaldırılıp, süresi dolan eşya deposuna aktarılır. Süresi dolan eşyaların menüsünü açmak için /ihale expire komutunu kullanabilirsin. Aynı menüden eşyanı geri alabilirsin. Süresi dolan eşyalar menüsündeki eşyalar uzun süre alınmazsa, eşya silinir.


Kaç Eşya Satabilirim?

İhalede eşya satma hakkı her rütbede değişir.

Oyuncu: 5 adet eşyayı ihalede satabilir

SkyGold: 6 adet eşyayı ihalede satabilir

SkyAmetist: 7 adet eşyayı ihalede satabilir

SkyEmerald: 8 adet eşyayı ihalede satabilir

SkyDiamond: 9 adet eşyayı ihalede satabilir

SkyObsidian: 10 adet eşyayı ihalede satabilir

SkyNetherit: 11 adet eşyayı ihalede satabilir

VIP: 10 adet eşyayı ihalede satabilir

VIP+: 11 adet eşyayı ihalede satabilir

MVIP: 12 adet eşyayı ihalede satabilir

MVIP+: 14 adet eşyayı ihalede satabilir

WVIP: 16 adet eşyayı ihalede satabilir


İhalede Eşyayı Öne Çıkarma

İhaledeki eşyalar öne çıkabilir. Nasıl mı? VIP üyeliğe sahip olarak. Üyeliğin büyüklüğüne göre öne çıkarılan eşya sayısı ve sırası artar; VIP: 1, VIP+: 2, MVIP: 3, MVIP+: 4, WVIP: 5 adet eşyayı ihaledeki listelemede öne çıkarır. En önde WVIP ve sırasıyla diğer üyelik türleri listelenir.

Last updated